Sodíkové vysokotlaké či metalhalogenidové výbojky philips a osram

Světlo, které se dá použít ve venkovním prostředí? Bezpečné osvětlení ulic, parků nebo zahrady? Při všech těchto případech využijete právě sodíkové výbojky, které jsou pro tyto případy naprosto ideální https://www.lightpark.cz/sodikove-vybojky/.
Prosvícení okolí kolem budov, zvýšení bezpečnosti, to všechno můžete očekávat právě od těchto produktů.
lavice na podzim.jpg

Vybírejte ze široké škály produktů

Moderní doba s sebou přináší spoustu výhodných věcí a jednou z nich je rozhodně i široký výběr těchto produktů. Existuje jich opravdu velké množství. Za klasické se stále považují halogenidové. Mezi další se řadí sodíkové. Ty mají omezené použití, ale poskytují velké množství dalších výhod. Sodíkové výbojky pracují na principu vyřazování. Jejich princip patří již mezi stálice, byť se vyznačuje omezeným použitím. Sodíkové typy mají vysokou účinnost. Mezi jejich základní na první pohled poznatelné rysy patří také monochromatické žluté světlo. Princi vyřazování pomocí sodíkových par s provozním parciálním tlakem 0,1 – 1,5 Pa, jim dodává patřičné výhody.
křižovatka města.jpg
Do výhod sodíkových a metalhalogenidových výbojek řadíme:
1.       Maximální měrný výkon – dosažení maximálního měrného výkonu je velkou výhodou. Jedná se o výkon 200lm/W. Jedná se o nejúčinnější https://biom.cz/cz/odborne-clanky/nejucinnejsi-ekologicky-zdroj-tepla-pro-vytapeni-rodinnych-domkusvětelný zdroj.
2.       Dlouhá životnost – vydrží až 20 000 hodin svítit a to bez kompromisů. Světlo má dobrou viditelnost i v případě husté mlhy.
3.       Neobsahuje nebezpečnou rtuť – s tou byste se setkali v případě rtuťových výbojek. Ovšem právě zde u sodíkových a metalhalogenidových to neplatí.
4.        Uplatníte je zejména při venkovním osvětlení – používají se do exteriéru domů, ulic, parků. Vhodné jsou jako veřejné osvětlení nebo pro osvětlení sportovišť.
Mezi nejznámější výrobce těchto výbojek se řadí známé firmy jako je Philips nebo Osram. Výbojky jsou vysoce účinné v jakémkoliv exteriéru. Doplňují dostatek světla u nejednoho známé sportovního hřiště a narazit na ně můžete také v případě veřejného osvětlení, kdekoliv v ulicích.