Písek do filtrace – ideální zrnitost a včasná výměna

Ať už se jedná o vnitřní či venkovní bazén, stejně tak může být provoz sezónní či celoroční, je nutná bazénová filtrace. Jedině tak je reálné udržet kvalitní a čistou vodu v bazénu. Je nemožné vodu v bazénu měnit. Postačí opravdu používání filtrace. To vše je dobré doplnit i bazénovou chemií. Pak si můžete být jisti, že voda bude průzračně čistá, hygienicky nezávadná a poskytne vám to nejlepší osvěžení či plavání.
bazén u chalupy.jpg 
Bazén je především místem pro odpočinek, pasivní či aktivní a v současné moderní době péče nepředstavuje nadměrnou zátěž. Naopak! Právě díky moderní technologii a různým přípravkům a přístrojům je vše mnohem snadnější, rychlejší a efektivnější. Však se dbá na úsporu času. Není třeba se obávat, že byste museli trávit hodiny s údržbou. Postačí správná volba ohledně výrobků a produktů.
pool čerpadlo.jpg
 
Výběr správného druhu
 
Je nutné, aby vždy byl zvolen vhodný písek do filtrace. V současnosti je ideální jemný křemičitý písek, jehož zrnitost je v rozmezí 0,6 až 1,2 mm. Po určitém čase zrnka písku mají tendenci se zaoblovat. Výsledkem je, že zachytávání nečistot se zhoršuje, již je slabší efekt účinku. A právě ostré hrany pískových zrnek jsou pro celý proces nezbytností. Je zapotřebí mít na paměti, že neúčinná filtrace způsobuje nutnost použití většího množství bazénové chemie. Jako optimální doba pro výměnu písku se uvádí tři roky. Záleží samozřejmě rovněž na zatíženosti bazénu.
 
Taktéž vliv má i voda. Pokud je napuštěná voda v bazénu hodně vápenatá, tak problém s pískem může nastat klidně již po půl roce.
 
V nabídce naleznete velmi kvalitní křemenné písky do bazénových filtrů a přírodních zeolitů do bazénových pískových filtrací. Ze širokého sortimentu si tak lze vybrat i adekvátní písek do filtrace, který prokáže znamenitou službu.
vlnky na hladině.jpg
 
Myslete na to, že jemnější i větší zrnitost písku je na škodu. Důvod? Nízká efektivnost! Tudíž pozor na tento fakt. Aby vám daný výrobek prokázal náležitou pomoc, je zapotřebí správně vybrat. Vždy se i řídit uvedeným doporučením od výrobce.
 
Starý filtrační písek není nutné vyhazovat! Najde uplatnění v zimním období, kdy s ním lze posypat komunikaci.