Vánoční baňky z použitých žárovek

Vánoce se rychlým krokem blíží a je za potřebí se na ně patřičně připravit! V dnešní době, kdy je moderní recyklovat a materiály znovu využít, se vám návod, jak z již z nefunkčních žárovek vyrobit baňky bude jistě hodit. Nehledě na to, že je to skvělý způsob, jak zabavit děti minimálně na půl odpoledne. Takže si uvařte pro sebe i pro své děti čas, pohodlně se usaďte a jdeme na to!
vánoční baňka
Budeme potřebovat:
·         Jemný, barevný papír (ideálně na decopatch)
·         Žárovky (mohou být buď nové, nebo již nefunkční, je to jedno)
·         Lepidlo
·         Drátek
·         Barvy (ideální jsou akrylové)
·         Samolepící dekorace (ideálně tečky, hvězdičky a podobně), nebo třpytky
·         Štětec
·         Drátek
rozsvícená žárovka
Pokud máme vše nachystáno, můžeme se směle pustit do výroby! Lepidlo si dejte do malé mističky, bude se vám s ním lépe pracovat. Pokud se vám zdá moc tuhé, můžete jej trochu naředit vodou (pokud by bylo moc tuhé, byly by ozdobě vidět zbytky lepidla, pokud by lepidlo bylo naopak moc řídké, papír by se vám odlepoval). Poté na žárovku budeme umisťovat malé kousky papíru a přetírat štětcem, který namočíme v lepidle. Tímto způsobem oblepíme celou žárovku. Závin žárovky (kovovou část, pomocí které žárovku montujete) můžete natřít akrylovou barvou. Jakou barvu zvolíte, je už jen a jen na vás. Fantazii se meze nekladou! V předposlední fázi, můžeme žárovičku dozdobit buď samolepícími dekoracemi, nebo třpytkami (pokud použijeme třpytky, je nutné, aby použité lepidlo nebylo ještě úplně zaschlé). V podlesním kroku použijeme drátek, ze kterého uděláme očko, které připevníme k žárovce. Tímto způsobem umožníme zavěšení ozdoby.
Při výrobě této dekorace je nutné dbát na bezpečnost práce a dávat pozor na malé děti. Snadno by se jim mohlo stát, že žárovka jim praskne v ruce a ony se pořežou. Dbát zvýšené opatrnosti je třeba i při práci s lepidlem, které je samozřejmě jedovaté a dítě je nesmí například olizovat. Jinými slovy, dbejte na to, aby se čas strávený společně při tvorbě dekorací, neproměnil v horor.