Nuže, naše krásná mateřská řeč si někdy umí vyhrát, a tak je pro jedno slovo více významů. Například jeřáb může být druh ptáka, nebo také stavební stroj. Musíte mít kontext celé věty, abyste pochopili oč kráčí. Například ve větě „Jeřáb roztáhl svá křídla a odletěl někam k lesu“ asi nebude nic o stroji, že ano. Ale my se musíme od ptáků na stavbách vrátit k těm tabletům. Zde vás asi mýlí nadpis. Dobrá, chtěla jsem vás nachytat. Ale proč by nemohl být tablet v bazénu? Znám spoustu mudrlantů, co si vzalo lehátko, dalo na vodu a s tabletem ulehlo na zmíněnou nafukovací věc. A protože voda uspává, hups, a tablet byl na dně. Ve velkém množství případů mu to nikterak neprospělo.

Jenže my zde nebude řešit tablet ve vodě ale tablety. Jako že tam někomu spadly dva? Ano, i to se může stát, lidé jsou nepoučitelní, ale my se budeme bavit o tabletách, ne o tabletech. A mimochodem, třetí tablety nám napíše lékař, ale těm už se říká spíše pilulky. Nuže, zpět k oněm tabletám. Ty jsou například chlorové, nebo nějaké jiné. A dávají se do plováku, aby se pěkně stejnoměrně rozdělila ta látka, která tam je. To jsou tablety, které nejsou tablety.
Nuže, dosti slovních legrácek a podívejme se co skutečně tablety umí a kam se dávají. Tak převážně k nim potřebujete takovou drobnost za několik málo korun, věcičku, které se říká plovák na tablety. Do něj se pak dává to, co si majitel bazénu koupil. Mohou to být tablety čistě chlorové, nebo také 3 v 1 nebo 5 v 1. Zde už je obsaženo více látek a takové tablety umí doplnit jak chlor, tak vyrovnat hladinu pH, nebo tvrdost vody jako takové. Proto se stávají více a více oblíbené, protože jediná starost je vědět kdy je použít. Takže si testerem změříte vodu a do plováku na tablety dáte jejich počet. A máte zase na dva až pět dní vystaráno. Není to perfektní?